BIKE GOLF CHAMPIONSHIP 2017

Na mistrovství „kolo+golf“ bude novinka: trasa pro hobíky jen 25 kilometrů!

Již čtvrtý ročník Bike Golf Championship se letos uskuteční ve dnech 10. a 11. června 2017 na severočeském Malevilu. Novinkou je možnost vybrat si mezi dvěma tratěmi pro cyklistický závod: mistrovská trasa měří 48 kilometrů, trasa B pro hobby jezdce je dlouhá jen 25 km. Všichni pak druhý den odehrají osmnáct jamek hřišti Malevil.

Bike Golf Championship se konal na Malevilu již v loňském roce, čtyřicítka účastníků tehdy absolvovala trať o délce pět desítek kilometrů a osmnáct jamek v golfu. I absolutní vítěz letošního ročníku bude muset absolvovat trať 48 kilometrů v okolí sportovního resortu Malevil, ovšem vyhlášena bude i kategorie Bike Golf Challenge pro rekreační jezdce. Ti pojedou pouze 25 kilometrů. „A tuhle délku“, jak říká hlavní organizátor akce Martin Raufer ze společnosti V-Press, „by mohl zvládnout víceméně každý. Dá se to ujet odpočinkovým tempem za dvě hodinky. Věříme proto, že letos se zúčastní i ti golfisté, kteří v minulosti možná váhali a na delší trať si netroufli.“

Bike Golf Championship odstartuje v sobotu 10. června 2017 na náměstí v Jablonném v Podještědí, cyklozávod se jede jako součást populárního cyklomaratónu Malevil Cup. Tratě 48 km (s převýšením 960 m) a 25 km (s převýšením 480 m) vedou v krásné okolní přírodě po místních zpevněných cestách, silničkách a v lesích. Cíl obou tratí je přímo na golfovém hřišti Malevil, finišuje se doslova mezi jamkami.

Druhý den v neděli 11. června se pak hraje turnaj na 18 jamek. Vítěz Bike Golf Championship pak bude vyhlášen v podvečerních hodinách. Stane se jím ten, jehož čas a zároveň počet ran bude nejnižší. Matematicky se budou výsledky přepočítávat na rány, přičemž jedna rána v golfu odpovídá cca dvěma minutám jízdy v cyklistické části trasy 48 km a cca jedné minutě pro trasu 25 km (přesný přepočet bude znám před závodem). Na ceny se ale mohou těšit i jezdci z kategorie Bike Golf Challenge.

Veškeré detaily závodu lze nalézt na stránkách www.bikegolf.cz. Přihlašovat se mohou všechny věkové kategorie, muži, ženy, mladiství i děti; soutěží se v jednotlivcích, kategorie muži a ženy, ale také v týmech. Ty jsou tříčlenné (mohou být i smíšené), ale započítávají se výsledky jen dvou nejlepších závodníků. Turnaj v golfu se hraje na rány, ale aby byl dodržen rozumný časový limit, je maximální počet ran omezen na dvojnásobek paru jamky plus tři rány (tedy 9, 11, 13 ran).

V minulých ročnících Bike Golf Championship nevítězili ti, kteří by triumfovali v jedné z disciplín, ale naopak ti, kteří předvedli vyrovnané výkony v obou závodech. „Upřednostňujeme komplexního závodníka před specialistou,“ říká Martin Raufer. „Asi by nebylo fér, kdyby vyhrával někdo extrémně dobrý v golfu a jen průměrný v jízdě na kole. Nám se líbí ten, kdo je doma v obou sportech, protože to také pomáhá vzájemnému propojení těchto dvou skvělých disciplín.“

Účastníci BGCH mají v cyklistickém závodě výhody běžného startujícího na marathonu – tedy měření časů a zpracování výsledků elektronickou časomírou, technický servis, občerstvení v průběhu závodu i v cíli, startovní číslo, startovní balíček, mytí kol, lístek do losování o ceny atd. Včas přihlášení – do 27. května - obdrží pamětní triko.

Pořadatel Malevil Cupu také věnuje celou částku z bikové části startovného BGCH na konto nadace Český registr dárců krvetvorných buněk - Praha. V roce 2016 tato částka činila 34 000 korun. 

Všechny potřebné informace najdete na www.bikegolf.cz, případně pište na adresu raufer@vpress.cz nebo volejte na 603 838 503.

 

4. července 2018 máme narozeniny!

Vydejte se k nám 20. dubna na pizzu

Pražačka je připravena na sezónu!

1.4. je pro vás připravený již tradiční velikonoční zajíčekZobrazit všechny akce

Připravili jsme pro Vás zajímavé akce

Pizza se vrací

Velikonoční zajíček 1.4.

Valentýn na Malevilu

Wellness zdarma k firemní akci

Fotogalerie
Kontakty
  • Malevil s.r.o.
    Heřmanice v Podještědí 280
    471 25 Jablonné v Podještědí
Telefony

  • +420 487 762 760 - Recepce hotel
  • +420 487 762 107 - Recepce golf
  • +420 487 762 761 - Restaurace
  • +420 774 283 403 - Event 

 

Design & Development by

Nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace